Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

DDVA tīkls

Izvēlēties valodu:

Jūs atrodaties šeit: Sākums Ziņas

Ziņas

Aicinām lauksaimniecībā un mežsaimniecībā strādājošos nepakļaut sevi nevajadzīgam riskam (21.07.2016)

Lauksaimniecības un mežsaimniecības aktīvajā sezonā, kā ierasts, pieaug to darbinieku skaits, kas tiek nodarbināti uz konkrētu laiku – pāris mēnešiem gadā. Lai arī lauksaimniecībā un mežsaimniecībā ir nodarbināti tikai apmēram 8% no visiem strādājošajiem Latvijā, nereģistrētā nodarbinātība un letālie nelaimes gadījumi 2015. gadā visbiežāk tika konstatēti tieši lauksaimniecības / mežsaimniecības uzņēmumos, tāpēc VDI aicina - pirms darbu uzsākšanas ikvienam rūpīgi izvērtēt, vai izvēlētā darba apstākļi ir droši un nerada riskus dzīvībai, kā arī, vai darba tiesiskās attiecības ir sakārtotas.

Reirs: drošai darba videi jābūt vienai uzņēmumu prioritātēm (29.04.2016)

Ceturtdien, 28.aprīlī, labklājības ministrs Jānis Reirs tiksies ar Valsts darba inspekcijas (VDI) direktoru Renāru Lūsi, lai pārrunu aktualitātes darba aizsardzības un darba tiesību jomā. Šodien visā pasaulē atzīmē Starptautisko darba aizsardzības dienu, pievēršot uzmanību drošai un veselībai nekaitīgai darba videi.

Laba darba vide pagarina strādājošo darba mūžu (14.04.2016)

Palīdzot darbiniekiem apgūt veselībai nekaitīgus darba paņēmienus un radot labus darba apstākļus, ikviens uzņēmējs var uzlabot darbinieku labklājību, pagarināt strādājošo darba mūžu un līdz ar to veicināt efektīvu uzņēmuma darbību. Ar šādu vēstījumu un 2015.gada Latvijas labākā darba devēja – «Rimi Latvia» - pieredzes piemēru ceturtdien Latvijā atklāta Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras (EU-OSHA) organizētā informatīvā kampaņa «Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā».

Pilnveidos pasākumus darba drošībai uzņēmumos (04.03.2016)

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu veicinās darba drošības uzlabošanu uzņēmumos, īpašu uzmanību pievēršot mikro un mazajiem bīstamo nozaru uzņēmumiem, ņemot vērā identificētās problēmas darba aizsardzības jomā.


Iepriekšminēto paredz otrdien, 1.martā, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi „Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot darba drošību, it īpaši bīstamo nozaru uzņēmumos” īstenošanas noteikumi”.

 

Valsts darba inspekcija pārbaudīs kokapstrādes nozares uzņēmumus (03.02.2016)

Valsts darba inspekcija ir uzsākusi tematisko pārbaudi kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozares uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras mērķis ir nelaimes gadījumos darbā cietušo skaita mazināšana.

2015. gadā no darba mājās neatgriezās 74 cilvēki – vai Latvijai tas nav par daudz? (28.01.2016)

Valsts darba inspekcijas (VDI) konstatēto pārkāpumu skaits pakāpeniski samazinās, kas liecina, ka kopumā darba vide un darba tiesību ievērošana uzņēmumos lēnām, bet uzlabojas, kā rezultātā 2015. gadā ir zemākais smago un letālo nelaimes gadījumu skaits pēdējo piecu gadu periodā. No otras puses, VDI 2015. gadā kopā reģistrējusi 74 nāves gadījumus darba vietā, no tiem 48 nelaimes gadījumi bijuši tā sauktās “dabīgās nāves”, kuru cēlonis ir vispārējā veselības pasliktināšanās un nav tieši saistīta ar darba vides faktoriem, taču cilvēka veselību darbs noteikti ietekmē. Šie rādītāji liek aizdomāties – vai Latvijai tas nav par daudz?

Latvijas Arodslimību Ārstu biedrība rīko konferenci „Arodmedicīnas aktualitātes. Sāpju farmakoterapija”. (25.01.2016)

Konferences norises laiks un vieta: 19.02.2016., reģistrācija no 13.00, plkst.14.00-16.30. 1.auditorija, RSU,  Dzirciema 16, Rīga, LV-1007

Darba aizsardzības prasību ievērošana - ieguvums gan darbinieku drošībai un veselībai, gan sabiedrībai kopumā (19.01.2016)

Statistikas dati liecina, ka cilvēku drošība un veselības aizsardzība darbā ir joprojām aktuāla problēma. Lai gan piecu gadu laikā par 40,3% ir samazinājies letālo nelaimes gadījumu skaits darbavietās, joprojām nesakārtota darba vide var būt cēlonis nelaimes gadījumam darbā, kas bieži atstāj smagas sekas uz veselību un turpmākajām darba spējām.

Lai turpmākajos gados strādājošajiem nodrošinātu drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi, tādejādi veicinot kvalitatīvu darbavietu veidošanu un nodarbināto darba mūža pagarināšanos, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi Darba aizsardzības politikas pamatnostādnes 2016.–2020.gadam. Pamatnostādnes otrdien, 19.janvārī, apstiprinātas valdībā.

Uzņēmumu vidū arvien populārāks kļūst bezmaksas rīks darba vides risku novērtēšanai - “OiRA” (08.12.2015)

Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras izveidotais bezmaksas interaktīvais rīks OiRA (Online Interactive Risk Assessment) šogad ir ieguvis prestižo EPSA (European Public Sector Award) balvu, kā labākais praktiskais rīks Eiropas uzņēmumu vidū. OiRA rīka darbību Latvijā nodrošina Valsts darba inspekcija. Latvijā šis rīks darbojas kopš 2013.gada marta, un to šobrīd jau izmanto gandrīz 2500 uzņēmumi.

SDO uzsver nepieciešamību pilnveidot darba apstākļus zvanu centros (11.11.2015)

Labklājības ministrijas (LM) vadītajā Starptautiskās darba organizācijas (SDO) rīkotajā globālā dialoga forumā, kas norisinājās Ženēvā (Šveice), izvērtētas iespējas darba apstākļu un nodarbinātības noteikumu pilnveidošanai ātri augošajā zvanu centru nozarē.

Uzņēmumus apbalvo par paklupšanas risku novēršanu darba vietā (26.10.2015)

Nevērīgi nomests kabelis vai dēļa gals, apledojuši pakāpieni pie ārdurvīm, sliktā apgaismojumā nepamanāms slieksnis – šie ikdienišķie, bieži bez uzmanības atstātie sīkumi ir viens no lielākajiem draudiem darbinieku veselībai. Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas datiem, gandrīz trešā daļa no visiem Latvijā darba vietā reģistrētajiem nelaimes gadījumiem ir saistīti ar pakrišanu, paklupšanu vai krišanu no neliela augstuma. Vēršot uzmanību uz šo nopietno problēmu, šogad labas prakses balva darba aizsardzībā «Zelta ķivere» piešķirta diviem uzņēmumiem, kuri visveiksmīgāk novērsuši aizķeršanās un paklupšanas draudus – SIA Ventspils nafta termināls un SIA Cemex.

Noteiktas prasības nodarbināto aizsardzībai pret elektromagnētisko lauku iedarbību (19.10.2015)

2015.gada 13.oktobrī, pārņemot Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2013/35/ES prasības, tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr.584 “Darba aizsardzības prasības nodarbināto aizsardzībai pret elektromagnētiskā lauka radīto risku darba vidē”. Šie noteikumi tika izstrādāti, lai noteiktu darba aizsardzības prasību minimumu nodarbināto aizsardzībai pret risku, ko rada vai var radīt elektromagnētisko lauku iedarbība darba laikā.

Pārbaudīs uzņēmumus, kuros notikuši nelaimes gadījumi (16.10.2015)

Lai pēc iespējas efektīvāk samazinātu atkārtotu nelaimes gadījumu risku darba vietās, Valsts darba inspekcija (turpmāk VDI) no š.g. 19. oktobra līdz 30. novembrim veiks tematisko pārbaudi mazos un vidējos uzņēmumos, kuros pēdējo 5 gadu laikā notikuši nelaimes gadījumi, kuros darbinieki smagi cietuši vai gājuši bojā. Kopumā plānots apsekot vismaz 150 uzņēmumu gan Rīgā, gan reģionos. Tematiskās pārbaudes mērķis ir pārliecināties, vai ir novērsti nelaimes gadījumu cēloņi un veikti piemēroti darba aizsardzības pasākumi.

Latvijas Arodslimību Ārstu biedrība rīko konferenci „Psihoemocionālais stress. Izdegšanas sindroms” (21.09.2015)

Konferences norises laiks un vieta: 09.10.2015., reģistrācija no 13.00, plkst.14.00-16.30. 3.auditorija, RSU,  Dzirciema 16, Rīga, LV-1007

RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „FIZIKĀLO darba vides riska faktoru novērtēšana” (28.08.2015)

Semināra norises laiks un vieta: 2015. gada 8. oktobrī, plkst. 12.00 - 16.00. Ventspils, norises telpa tiks precizēta

RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „Darba vides ĶĪMISKIE riska faktori” (28.08.2015)

Semināra norises laiks un vieta: 2015. gada 22. septembrī, plkst. 10.00 - 14.00. Talsi – norises vieta tiks precizēta

RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „Darba vides ĶĪMISKIE riska faktori” (28.08.2015)

Semināra norises laiks un vieta: 2015. gada 02. oktobrī, plkst. 11.00 - 15.00. Madona – norises vieta tiks precizēta

RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „FIZIKĀLO darba vides riska faktoru novērtēšana” (28.08.2015)

Semināra norises laiks un vieta: 2015. gada 10. septembrī, plkst. 12.00 - 16.00. Rēzeknes Augstskola, 114.auditorija, 1.stāvs, Atbrīvošanas aleja 90, Rēzekne

Plānots noteikt prasības nodarbināto aizsardzībai pret elektromagnētisko lauku iedarbību (25.06.2015)

Labklājības ministrija (LM), pārņemot Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2013/35/ES prasības, rosina noteikt darba aizsardzības prasību minimumu nodarbināto aizsardzībai pret elektromagnētisko lauku iedarbības radīto risku.

Pašlaik Latvijā nav spēkā normatīvo aktu, kas noteiktu specifiskas prasības nodarbināto aizsardzībai pret elektromagnētisko lauku radīto risku. Attiecībā uz nodarbināto aizsardzību piemēro vispārīgās darba aizsardzības prasības, kas noteiktas Darba aizsardzības likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos, piemēram, saistībā ar darba vides risku novērtēšanu, kolektīvo un individuālo darba aizsardzības līdzekļu lietošanu, drošības zīmēm, obligātajām veselības pārbaudēm u.c.

Latvijā turpina pieaugt negadījumu skaits darba vietās, šogad darba vietā miruši jau 43 darbinieki (12.06.2015)

Latvijā saglabājas augsts letālo un smago nelaimes gadījumu skaits, un turpina pieaugt kopējais nelaimes gadījumu skaits informē Valsts darba inspekcija, atklājot informatīvo izstādi par darba aizsardzību, kura norisinās Rīgas Centrālajā stacijā Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros no 9. līdz 18. jūnijam.Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas sniegto operatīvo informācijukopš 2015.gada 1.janvāra kopā ir reģistrēts 581 nelaimes gadījums, no tiem 67 gadījumos darbinieki guvuši smagas traumas darba vietās. Šogad darba vietā miruši jau 43 darbinieki, tiesa lielākā daļa šo gadījumi iespējams nebūs saistīti ar darba vides riska faktoru ietekmi un tiks klasificēti kā „dabīgās” nāves.