Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

DDVA tīkls

Izvēlēties valodu:

Jūs atrodaties šeit: Sākums FAQ

Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra

Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra
 Biežāk uzdotie jautājumi


1. Kā pieteikties jaunāko ziņu saņemšanai no Eiropas darba aizsardzības aģentūras?

Sadaļā „Laipni lūdzam” labajā ekrāna pusē ir norāde „Aģentūras e-pasts”, kurā Jums ir jāieraksta sava e-pasta adrese, un turpmāk Jūs regulāri saņemsiet aģentūras ziņas savā e-pasta kastītē.

2. Kā es varu atrast citu valstu darba aizsardzības mājas lapas?

Sadaļā „Laipni lūdzam” labajā ekrāna pusē ir norāde „Aģentūras saites”, uz kuru izvēloties Jums ir iespēja apmeklēt Eiropas Savienības un tās kandidātvalstu, kā arī citu pasaules valstu un starptautisko organizāciju darba aizsardzības mājas lapas.

3. Vai citu valstu darba aizsardzības mājas lapās ir pieejama informācija arī angļu valodā?

Visās Eiropas Savienības un tās kandidātvalstu, kā arī citu pasaules valstu un starptautisko organizāciju darba aizsardzības mājas lapās informācija ir pieejama arī angļu valodā. Tiesa, tās saturs var atšķirties no satura nacionālajā valodā.

4. Kā novērtēt riskus darbiniekiem, kuriem, pildot savus darba pienākumus, darba vieta mainās vairākas reizes dienā (piemēram, būvnieki, sagādnieki, remontdarbu meistari u.c.)?

Tā kā šo darbinieku darba vieta darba dienas gaitā mainās vairākkārt, tad darba vides risku novērtēšana ir jāveic, ņemot vērā visus darba vides riskus, kas pastāv katrā darba vietā, kur darbinieks veic savu darbu (piemēram, noliktava, darbs uz jumta, automašīna, darbs ar iekārtām vai rokas instrumentiem u.c.).

5. Ja uzņēmumā darbus veic darbinieki no cita uzņēmuma, vai šos darbiniekus ir jāinstruē?

Ja darbinieki no cita uzņēmuma ir iesaistīti uzņēmuma darbā (piemēram, kāda steidzama darba veikšanai, kura izpildei ar uzņēmuma darbiniekiem ir par maz, vai kad ir nepieciešams uz laiku aizvietot kādu/-us uzņēmuma darbinieku/-us), šie darbinieki ir jāinstruē līdzīgi kā paša uzņēmuma darbinieki.

Ja darbinieki no cita uzņēmuma uzņēmumā veic tiem uzticētos līgumdarbus (piemēram, logu mazgāšana, iekārtu remontdarbi u.c.), šos darbiniekus jāinstruē viņu darba devējam (piemēram, drošās logu mazgāšanas metodēs, elektrodrošībā u.c.). Savukārt uzņēmumam ir pienākums informēt šo darbinieku darba devēju par uzņēmumā esošajiem specifiskajiem riskiem (piemēram, sprādzienbīstamas vides risks, slidena grīda u.c.).

6. Kur var iegūt apmācību darba aizsardzībā pēc profesiju standartiem PS 0094 „Darba aizsardzības speciālists”, PS 0100 „Vecākais darba aizsardzības speciālists”?

Darba aizsardzības speciālistu sagatavošana pēc profesiju standarta PS 0094 "Darba aizsardzības speciālists" šobrīd neveic neviena mācību iestāde, bet atbilstoši profesiju standartam PS 0100 „Vecākais darba aizsardzības speciālists” apmācību veic Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. (Vairāk par apmācību darba aizsardzībā lasiet sadaļā „Apmācība”).