Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

DDVA tīkls

Izvēlēties valodu:

Jūs atrodaties šeit: Sākums Ziņas Labas prakses balvu “Zelta ķivere” par darba aizsardzības sistēmas digitalizāciju saņem Fortum Latvia un Schwenk Latvija

Labas prakses balvu “Zelta ķivere” par darba aizsardzības sistēmas digitalizāciju saņem Fortum Latvia un Schwenk Latvija 02.11.2020

Labas prakses balva “Zelta ķivere” piektdien svinīgā ceremonijā konferences "Strādā gudri, nevis smagi - darba aizsardzības sistēmas digitalizācija" laikā tika pasniegta diviem starptautiskajiem uzņēmumiem – Fortum Latvia, kurš tika atzīts par labāko piemēru to uzņēmumu vidū, kas darba aizsardzības labas prakses balvu nebija saņēmuši, un Schwenk Latvija, kurš labas balvu saņēma atkārtoti.

Fortum Latvia balvu saņēma par integrētā drošības pārvaldības rīka FRIDA izveidi, kas ļauj ātrāk un vienkāršāk reģistrēt un analizēt nelaimes gadījumus un bīstamās situācijas, kā arī mācīties no citu valstu pieredzes darba aizsardzība sjomā. Savukārt, Schwenk Latvija piemērs ietvēra gan E-instruktāžu ieviešanu, gan darbinieku karšu pielietojumu, gan darbinieku apziņošana un komunikācija, gan apakšuzņēmēju monitorings, gan dronu un termokameru izmantošanu u.c. risinājumus.

“2020. gadā konkursa tēma par darba aizsardzība sistēmas digitalizāciju tika izvēlēta vēl pirms COVID-19 pandēmijas, kas bija būtisks ārējais faktors, kas daļai uzņēmumu lika straujiem soļiem digitalizēties – gan attiecībā ar darbinieku apmācību, gan attālinātā darba organizāciju, gan citiem jautājumiem. Diemžēl līdzīgi kā ar vispārīgajiem darba aizsardzības jautājumiem, arī attiecībā uz digitalizāciju novērojama Latvijas uzņēmumu polarizācija – ir uzņēmumi, kas šo gadu izmantoja kā lielo iespēju un izaicinājumu, lai strauji attīstītos, un ir uzņēmumi, kas cerēja, ka COVID-10 “ātri pāries”, un būs iespējams strādāt kā agrāk. Tomēr konkursā pieteiktie piemēri ir par ilgtermiņa risinājumiem darba aizsardzības sistēmas digitalizācijai,” norāda konkursa žūrijas vadītāja Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne. Konkursa ietvaros tika vērtēti 8 pieteikumi no šādiem uzņēmumiem: Latvijas Mobilais Telefons, Fortum Latvia, Latvenergo, Sadales tīkls, SCHWENK Latvija, Trelleborg Wheel Systems Liepaja, Rimi Latvia, Latvijas Finieris.

Labās prakses konkursu darba aizsardzībā «Zelta ķivere» organizēja Valsts darba inspekcija, bet žūrijā bija pārstāvji arī no LR Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības. Balvas un atzinības rakstus pasniedza Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis.

Ar visiem labās prakses piemēriem varat iepazīties šeit: http://stradavesels.lv/kalendars/event-5176/