Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

DDVA tīkls

Izvēlēties valodu:

Jūs atrodaties šeit: Sākums Ziņas Ziņas Noslēgusies apstrādes rūpniecības uzņēmumu inspicēšanas kampaņa

Noslēgusies apstrādes rūpniecības uzņēmumu inspicēšanas kampaņa 28.03.2008

Noslēgusies Valsts darba inspekcijas (VDI) īstenotā tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas uzņēmumu inspicēšanas kampaņa, kuras mērķis bija preventīvi apsekot uzņēmumus un izvērtēt faktiskos darba apstākļus.

Kampaņas ietvaros darba inspektori pārbaudīja, vai apstrādes rūpniecības uzņēmumos tiek ievērotas prasības attiecībā uz darbinieku apmācību, obligāto veselības pārbaužu veikšanu, individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu un darba vides risku izvērtējumu.

Kampaņas laikā VDI apsekoja 188 tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas sektora uzņēmumus (tai skaitā 5 pašnodarbinātas personas), kuros tika konstatēti 1041 pārkāpumi, sakarā ar kuriem tika izdoti 139 rīkojumi. Savukārt par būtiskiem darba aizsardzības pārkāpumiem 45 darba devēji tika saukti pie administratīvās atbildības, piemērojot naudas sodu kopsummā par 4190 Ls.

Inspicēšanas laikā tika konstatēts, ka 53% apsekoto uzņēmumu darbinieki nebija iepazīstināti ar darba vides risku novērtējumu. Individuālie aizsardzības līdzekļi bija izsniegti tikai 50% apsekoto uzņēmumu, savukārt darbinieku obligātās veselības pārbaudes bija veiktas tikai 51% apsekoto uzņēmumu.

„Inspicējot uzņēmumus, VDI vērtēja arī līmeni, kādā darbiniekiem ir iespēja piedalīties darba vides iekšējās uzraudzības veikšanā. Pēc kampaņā iegūto datu analīzes, varam secināt, ka šajos uzņēmumos, kuros arī darbinieki bija iesaistīti risku novērtēšanas procesā, darba aizsardzības pārkāpumu bija mazāk,” skaidro Valsts darba inspekcijas direktore Rita Elce.

VDI arī šogad savu darbu veic kampaņveidīgi, šobrīd turpinās frizētavu un skaistumkopšanas salonu pārbaudes. Atgādinām, ka pērn plaša mēroga inspicēšanas kampaņas tika veiktas tādās nozarēs kā pasts un telekomunikācijas, būvniecība, kokapstrāde, transports un veselības aprūpe.

Aktualitātes attiecībā uz VDI inspicēšanas kampaņu norisi un informatīvie materiāli par darba aizsardzību pieejami mājas lapā www.vdi.gov.lv, kā arī darba aizsardzības mājas lapā www.osha.lv.

VDI statistikas dati liecina, ka 2007.gadā apstrādes rūpniecības nozarē reģistrēti 583 nelaimes gadījumi darbā - 8 darbinieki traumu rezultātā bija gājuši bojā, bet 72 gadījumos bija gūtas smagas traumas. Vēl 2007.gadā tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē reģistrēti 39 arodsaslimšanas gadījumi, bet apģērbu ražošanas nozarē – 24.


Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Pozņaks, Valsts darba inspekcijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists, tālr. 7021735; e-pasts: Martins.Poznaks@vdi.gov.lv,
Sarmīte Bunka-Brilijonka, Valsts darba inspekcijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste, tālr. 7021735; e-pasts: Sarmite.Bunka@vdi.gov.lv