Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

DDVA tīkls

Izvēlēties valodu:

Jūs atrodaties šeit: Sākums Labā Prakse

Laba prakse

Ar terminu “labā prakse” saprot praktisku, efektīvu risinājumu dažādiem ar darba aizsardzību saistītiem jautājumiem, ko ir izstrādājis vai veiksmīgi izmanto kāds uzņēmums, organizācija vai valsts. Atšķirībā no zinātniekiem rakstiem un pētījumiem, kur tiek dots vairāk vai mazāk teorētisks jautājuma apskats vai risinājums, labā prakse ir praktisks, efektīvs risinājums, kas jau tiek pielietots un darbojas.

Labās prakses autori bieži vien ir tieši uzņēmumi, kas ir ar mieru dalīties savā veiksmīgajā pieredzē to vai citu darba aizsardzības jautājumu risināšanā ar citiem uzņēmumiem, piemēram, uzņēmuma izstrādātās darba aizsardzības instrukcijas kādā nozarē, ķīmisko vielu kaitīgās ekspozīcijas novēršana un samazināšana (izmantojot efektīvu ventilācijas-nosūces sistēmu), darba vides risku novērtēšana būvniecībā, efektīvi trokšņa samazināšanas līdzekļi rūpniecībā u.tml.

Ja arī Jums ir kāds “labās prakses” piemērs un Jums nav iebildumu dalīties savā pieredzē ar citiem uzņēmumiem, lūdzam Jūs sūtīt savus “labās prakses” piemērus uz e-pasta adresi linda.matisane@vdi.gov.lv

2016.gada labas prakses balva "Zelta ķivere" par drošu un veselīgu darbu jebkurā vecumā

Kampaņas «Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā» ietvaros tika izvērtēti uzņēmumu un organizāciju īstenotos pasākumus strādājošo darbaspēju saglabāšanai un darbinieku spējām atbilstoša darba nodrošināšanu līdz sirmam vecumam. Labas prakses balva «Zelta ķivere» pasniegta alus darītavai Cēsu alus un biofarmācijas uzņēmumam AbbVie, kuri izrādījuši lielākās rūpes par veselīgu darba vidi un strādājošo darba mūža paildzināšanu.
 
Visu piemēru apkopojums pieejams konferences „Un viņi strādājā ilgi un laimīgi...” prezentācijās:
 
2. LVRTC
3. LMT
5. Maxima
6. UPB
11. VNT
12. RIMI
13. AbbVie

 

 

  2015.gada labas prakses balva „zelta ķivere” par paslīdēšanas, paklupšanas un aizķeršanās novēršanu

 

Nevērīgi nomests kabelis vai dēļa gals, apledojuši pakāpieni pie ārdurvīm, sliktā apgaismojumā nepamanāms slieksnis – šie ikdienišķie, bieži bez uzmanības atstātie sīkumi ir viens no lielākajiem draudiem darbinieku veselībai. Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas datiem, gandrīz trešā daļa no visiem Latvijā darba vietā reģistrētajiem nelaimes gadījumiem ir saistīti ar pakrišanu, paklupšanu vai krišanu no neliela augstuma. Vēršot uzmanību uz šo nopietno problēmu, 2015.gada labas prakses balva darba aizsardzībā «Zelta ķivere» piešķirta diviem uzņēmumiem, kuri visveiksmīgāk novērsuši aizķeršanās un paklupšanas draudus – SIA Ventspils nafta termināls un SIA Cemex.

Visu piemēru apkopojums pieejams konferences „Atver acis, lai nesapītos” prezentācijās:

 1. Droša darba vide kā vērtība
 2. Rīgas siltums
 3. Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca
 4. Grifs AG
 5. Rimi
 6. Coca-Cola
 7. Ventspils nafta termināls
 8. Cemex

 

 

 

 

  2014.-2015.gada Eiropas kampaņa "Veselīgas darbavietas uzvar stresu"

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras un Valsts darba inspekcijas kopīgi rīkotā darba aizsardzības Labas prakses balvas konkursā „Zelta ķivere” galveno balvu lielo uzņēmumu kategorijā saņēma Lauku atbalsta dienests, bet mazo – SIA „DPA”.

Lauku atbalsta dienests ir pirmā un vienīgā valsts iestāde, kas ir piedalījusies konkursā un izcīnījusi pirmo vietu. Žūrija, kuras sastāvā bija Darba inspekcijas, Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības  pārstāvji, par noteicošo uzvaras iemeslu atzina Lauku atbalsta dienesta izstrādāto vietni www.sajutugids.com. Tajā ir iespējams iegūt praktiskus un vizuāli atraktīvi noformētus padomus labākām sajūtām darba vietās. Šis rīks ir pieejams ikvienam interesentam.

Konkursa kategorijā lielajiem uzņēmumiem otro vietu ieguva SIA " Cemex", bet trešo vietu savā starpā dalīja AS " Aldaris" un SIA ""Ventspils nafta" termināls". Mazo uzņēmumu kategorijā otro vietu – SIA "Out Loud". Veicināšanas balvas ieguva SIA "Grifs AG", AS "Swedbank" un AS "Cēsu alus".

 

Visu piemēru apkopojums pieejams konferences „Veselīgas darba vietas uzvar stresu prezentācijās”

 1. Lauku atbalsta dienests
 2. SIA „DPA”
 3. SIA " Cemex"
 4. SIA ""Ventspils nafta termināls"
 5. AS " Aldaris"
 6. SIA "Out Loud"
 7. SIA "Grifs AG"
 8. AS "Swedbank"
 9. AS "Cēsu alus"

 

 

      2012.-2013.gada Eiropas  kampaņa "Novērsīsim darba vides riskus kopā"

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras un Valsts darba inspekcijas kopīgi rīkotā darba aizsardzības Labas prakses balvas konkursā „Zelta ķivere” galveno balvu šodien saņēma uzņēmums „Statoil Fuel & Retail Latvia”.

SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia” „Zelta ķiveri” ieguva, jo radoši un inovatīvi iesaistīja savus darbiniekus darba aizsardzības filmu izveidē. Pašu veidotās filmas vēlāk tika demonstrētas uzņēmuma darbiniekiem, informējot, kā droši veikt savu darbu. „Šis ir reāls stāsts, kā uzņēmums sadarbojas ar saviem darbiniekiem drošas darba vides izveidošanā. Turklāt tiek uzklausītas visu darbinieku idejas. Nav svarīgi, viņi ir arodbiedrības biedri vai nav,” norāda Labas prakses balvas konkursa žūrijas pārstāve, Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne. Žūrija atzinīgi novērtēja to, ka šīs sadarbības ideja ir dzimusi Latvijā un to viegli pārnest uz citiem uzņēmumiem, kas drošas darba vietas izveidošanā plāno sadarboties ar saviem darbiniekiem.

            Nacionālā konkursa uzvarētāja piemērs sacentīsies ar Labas prakses piemēriem Eiropas līmeņa konkursā un sacensties ar citiem Eiropas valstu uzņēmumiem. Arī otrās vietas ieguvēja - VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” Labās prakses piemērs ir pieteikts Eiropas līmeņa konkursā un sacentīsies ar citu Eiropas valstu uzņēmumiem par labāko sadarbību starp darba devēju un darbiniekiem. Eiropas Labās prakses balvas ieguvējs tiks nosaukts 2013.gada aprīlī.

            Labas prakses konkurss notika Eiropas kampaņas „Novērsīsim darba vides riskus kopā” ietvaros, kurā pieteicās uzņēmumi, kas radošā un inovatīvā veidā ir iedrošinājuši vadītājus un nodarbinātos sadarboties darba aizsardzības jomā, lai kopā sakārtotu, uzlabotu vai izveidotu drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi. Konkursa ietvaros tika saņemti 12 pieteikumi no 7 dažādiem uzņēmumiem – AS „Aldaris”; AS „Latvenergo”; SIA „Arčers”; SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”; SIA „COCA-COLA HBC LATVIA”; SIA „LEXEL FABRIKA” un VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””.

            Darba aizsardzība konkursā pirmo vietu ieguva SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia”, otro vietu VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, bet trešo vietu SIA „LEXEL FABRIKA”.

 

Prezentācija - Labas prakses balva

 

2012.gada labas prakses konkursa "Zelta ķivere" dalībnieku  prezentācijas

 1. Statoil
 2. Lidosta "Riga"
 3. Lexel fabrika
 4. Latvenergo
 5. Aldaris
 6. Arčers
 7. Coca-Cola

 

"Novērsīsim darba vides riskus kopā" (Rīga, 2012.gada 16.novembris)

Darba aizsardzības attīstības tendences – Valsts darba inspekcijas redzējums 20 gadu darbības laikā

Darba aizsardzības politikas un stratēģijas loma darba vides risku novēršanā

Darba devēja loma darba vides risku novēršanā

Nodarbināto pārstāvju loma darba vides risku novēršanā

Pētniecības un apmācības loma darba vides risku novēršanā

 

Semināra „Braucam droši darbā!” prezentācijas un labās prakses piemēri (Rīga, 2013.gada 6.septembris)

 

Valsts darba inspekcija

Cemex

Balta

 

Konferences "Esi radošs - esi vesels un drošs" materiāli (Rīga, 2013.gada 25.oktobris)

 

Aktuālākie mūsdienu darba aizsardzības jautājumi

Darbinieku iesaiste – ceļā uz drošu darba vidi un darbinieku labklājību

Cemex labas prakses piemērs

Pētījuma «Darba apstākļi un riski Latvijā 2012-2013» rezultāti

Darbinieku radoša rīcība kā nelaimes gadījumu cēlonis

Drošība un veselība kā uzņēmuma vērtība

 

"Alkohols, apreibinošās vielas un medikamenti – ko tie nodara darba videi?” prezentācijas un labās prakses piemēri  (Rīga, 2013.gada 6.novembrī)

 

Alkohols, apreibinošās vielas un medikamentu lietošana darba vidē – biznesa aspekti

SIA Cemex alkohola politika

Reibuma izskaušanas darbā juridiskie aspekti-darba devēja iespējas un problēmjautājumi

Reibumā notikušie nelaimes gadījumi darbā

 

Semināra "Spēles un spēļošana darba vidē" prezentācijas (Rīga, 1.oktobra)

Spēles un spēļošana darba vidē
Kā izveidot savu spēli
Ventspils nafta termināls piemēri
Coca-Cola piemēri

 

Semināra "Darba vide zvanu centros" prezentācijas (Rīga, 2015.gada 15.oktobris)

Darba vides riska faktori
Stresa pārvarēšana zvanu centros
Zvanu centri LBAS
Attālinātais darbs
Lattelecom
Swedbank

 

Semināra “Darbs ar klientiem – stresa avots darbiniekiem” prezentācijas (Rīga, 2015.gada 6.novembris)

1.    TNS
2.    RSU_DDVVI
3.    Ārsta psihiatra prezentācija
4.    Sping Valley
5.    Grifs AG.

 

A

Arodbiedrības

B

Bīstamās vielas

Būvniecība

D

Darba vides risku novērtēšana

Dārzkopība

E

Elektrība

I

Darba aizsardzība izglītības iestādēs

J

Jauniešu darba aizsardzība

M

Mežizstrāde

S

Sprādzienbīstamā vide

T

Troksnis

U

Uzticības personas darba aizsardzībā

V

Arodbiedrības

Bīstamās vielas

 • Ar bīstamajām vielām saistītās problēmas un to risinājumi PAS “Grindeks”
  PAS “Grindex” labās prakses materiālā ir dota ar bīstamo vielu iedarbību saistīto risku novērtēšanas metode farmācijas nozarē, atbilstoša darba aizsardzības pasākumu plāna sastādīšana, kā arī trīs “labās prakses” piemēri ar darba vidi saistītu problēmu risināšanā (kaitīgās vielas aizstāšana ar mazāk kaitīgu, kaitīgās vielas izolēšana no darbiniekiem un bīstamās ķīmiskās vielas izplatīšanās samazināšana ražošanas telpā). Materiālā sniegtie piemēri palīdzēs veikt ķīmisko vielu radīto risku novērtēšanu un piemērot atbilstošus darba aizsardzības pasākumus šo risku novēršanai vai samazināšanai. 2003.gadā PAS „Grindex” par piemēru telpu vēdināšanas kvalitātes un efektivitātes uzlabošanai saņēma „Labās Prakses balvu 2003”, piedaloties pirmajā Eiropas nedēļā drošībai un veselībai darbā par tēmu – „Bīstamās vielas – strādā uzmanīgi!”

Būvniecība

 • Darba vides riska faktoru novērtēšana un samazināšana PVC ražošanas cehos
  Šo labās prakses piemēru piedāvā SIA "Arčers", kas ar šo piemēru 2004.gadā ieguva „Labās prakses balvu 2004” piedaloties Eiropas nedēļas drošībai un veselībai darbā veltītā kampaņā „Būvē droši!”. Šeit var iepazīties ar SIA "Arčers" prezentāciju /12.6 Mb/ 2004.gada Labās prakses balvas konkursā. Labās prakses piemērā par darba vides riska faktoru novērtēšanu un samazināšanu PVC ražošanas cehos, ir attēlota risku novērtēšanas metode, iegūtie rezultāti, kā arī veiktie pasākumi atklāto risku samazināšanai.

 • Drošības līmeņa paaugstināšana darbiem augstumā
  Labās prakses piemērs nācis no SIA "Arčers" un tajā tiek atklāti kompānijas veiktie preventīvie un darba aizsardzības pasākumi, darbinieku drošības un veselības aizsardzībai strādājot augstumā.

 • Rīcībspēja negadījumu situācijās – apmācības programmas darbiniekiem
  Arī šo labās prakses piemēru piedāvā SIA "Arčers", kur tiek skaidrota apmācības un instrukciju nozīme un ieguldījums darba drošības uzlabošanai uzņēmumā un darbinieku drošības un veselības aizsardzībā, kā arī veiksmīgs apmācības piemērs.

 • AS „8CBR” Asfaltbetona ražotnes reorganizācija, veicot novecojušās asfalta ražošanas iekārtas nomaiņu pret mūsdienu drošības un kvalitātes prasībām atbilstošu asfalta ražošanas iekārtu
  Minētajā labās prakses piemērā, kas arī piedalījās 2004.gada Labās prakses balvas konkursā un ieguva atzinību, ir aprakstīti ar asfaltbetona ražošanu saistītie riski un veiktie preventīvie pasākumi šo risku novēršanā un samazināšanā.

 • Darba vides riska faktoru samazināšana un darba ražīguma palielināšana uzlabojot akmens šķembu un smilšu iekraušanu asfaltbetona ražošanas iekārtā
  Šis labās prakses piemērs ir nācis no AS „8CBR”, kas arī piedalījās 2004.gada Labās prakses balvas konkursā un ieguva atzinību. Piemērā ir aprakstīti veiktie preventīvie pasākumi akmens šķembu un smilšu iekraušanas darbos esošo darba vides risku novēršanā un samazināšanā.

 • Darba vides riska faktoru samazināšana un darba ražīguma palielināšana uzlabojot asfalta ieklāšanu veicot ceļa seguma remontdarbus
  Arī šo labās prakses piemēru piedāvā AS „8CBR”. Šis labās prakses piemērs tāpat kā iepriekšējie tika pieteikts 2004.gada Labās prakses balvas konkursam un tajā ir aprakstīti veiktie preventīvie pasākumi darba vides risku novēršanā un samazināšanā asfalta ieklāšanas darbos.

 • Iedzīvotāju aizsardzības un darbinieku aizsardzības labās prakses piemērus dzīvojamās ēkas rekonstrukcijas laikā, uzstādot atbilstošas sastatnes piedāvā SIA „Jumis Z”, kas arī piedalījās 2004.gada Labās prakses balvas konkursā un ieguva atzinību.

 • Atmosfēras riski būvniecībā (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie atmosfēras radītie riski būvniecībā, kā arī aizsardzības pasākumi, kas jāveic, lai no tiem izsargātos.

 • Acu aizsardzība, strādājot būvniecībā (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti ar būvdarbiem saistītie riski, kas var radīt savainojumus nodarbināto acīm, kā arī doti praktiski padomi un aizsardzības pasākumi, kas jāveic izsargātos no šiem riskiem.

 • Riski un aizsardzības pasākumi ceļu darbos (Jaunzēlande)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Jaunzēlandes Darba departamenta darba drošības un veselības dienesta materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kas pastāv ceļu darbos, kā arī aizsardzības pasākumi, kas jāveic, lai no tiem izsargātos.

 • Aizsardzība darbā ar cementu būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Būvniecībā cementu izmanto ļoti plaši. Katram, kurš lieto cementu vai ir atbildīgs par tā lietošanu, ir jāņem vērā tā radītais veselības risks.

 • Darba aizsardzības koordinators (Eiropa)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Eiropas būvniecības nozares federācijas materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie darba aizsardzības koordinatora pienākumi, tiesības un darbības principi.

 • Aizsardzības pasākumi pret elektriskas dabas risku (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti ar elektrodrošību saistīti jautājumi un aizsardzības pasākumi, kas jāveic izsargātos no elektriskas dabas riskiem.

 • Aizsardzība darbā ar kvarcu būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Kvarcs sastopams kā dabiska sastāvdaļa daudzos būvniecībā lietotos materiālos. Šajā informācijas lapā ir stāstīts par kristālisko kvarcu, kas rada plaušu slimības.

 • Aizsardzība darbā ar ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Materiālā aprakstītas veselības aizsardzības un drošības vadlīnijas ikvienam, kurš ar šīm vielām nodarbojas vai ir atbildīgs par to izmantošanu.

 • Ar metināšanu saistītie riski un aizsardzība pret tiem (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kas pastāv metināšanas darbos, kā arī aizsardzības pasākumi, kas jāveic, lai no tiem izsargātos.

 • Negadījumu novēršana būvlaukumos (Eiropa)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Eiropas Darba Drošības un Veselības aizsardzības aģentūras materiāla. Materiālā aprakstīti praktiski padomi kā izvairīties no nelaimes gadījumiem būvniecībā un kādus darba aizsardzības pasākumus jāveic.

 • Aizsardzība pret putekļiem lietojot betona frēzes būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Šajā informācijas lapā aprakstītas putekļu ierobežošanas sistēmas, kas, apmācītu operatoru lietotas, pakļautību putekļu iedarbībai var samazināt desmitkārtīgi. Sistēmās lietotas divas labi izstrādātas putekļu kontroles metodes: mitrā putekļu apslāpēšana un vietējās izplūdes ventilācija (VIV).

 • Drošu rokas instrumentu izvēle un lietošana būvniecībā (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Būvniecības darba drošības un veselības aizsardzības elektroniskās bibliotēkas (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kas saistīti ar rokas instrumentu lietošanu, kā arī sniegti praktiski padomi drošu rokas instrumentu izvēlē un pareizā to lietošanā.

 • Aizsardzība pārvietojot smagumus būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Šajās vadlīnijās atrodami praktiski padomi smagumu pārvietošanā un šim materiālam vajadzētu palīdzēt gan projektētājiem un speciālistiem, gan tiem, kuri organizē būvlaukuma darbu, gan tiem, kuru darba pienākumos ir smagumu pārvietošana.

 • Aizsardzība sastatņu un kāpņu lietotājiem būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Krišana no augstuma turpina būt par galveno nāves iemeslu būvlaukumos. Šī informācijas lapa piedāvā informāciju sastatņu un kāpņu lietotājiem. Tā būs noderīga arī tiem, kuri izvēlās un nosaka, kādu aprīkojumu jālieto.

 • Droša sastatņu montēšana būvniecībā (SDO)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Starptautiskās darba organizācijas materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kas saistīti ar sastatņu montēšanas darbiem, kā arī sniegti praktiski padomi un aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no šiem riskiem.

 • Drošība, strādājot slēgtās darba zonās (telpās) (Jaunzēlande)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Negadījumu kompensēšanas korporācijas (Jaunzēlande) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kas saistīti ar darbu slēgtās zonās (telpās), kā arī sniegti praktiski darba aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no šiem riskiem.

 • Aizsardzība darbā ar šķīdinātājiem būvniecībā 1 (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Šķīdinātāji ir ķīmiskas vielas. Būvniecības materiālos tie darbojas kā virsmas pārklājumu, tādu kā krāsu, laku, līmju un pesticīdu, nesēji. Materiālā tiek sniegti padomi, kā mazināt risku tikt pakļautam šķīdinātāju iedarbībai.

 • Aizsardzība darbā ar šķīdinātājiem būvniecībā 2 (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Šīs vadlīnijas jums dos svarīgu informāciju par izvairīšanos no riska, kad savā darbā lietojiet šķīdinātājus vai materiālus, kas tos satur.

 • Aizsardzība spridzināšanas darbos būvniecībā (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Šī informācijas lapa dod padomus katram, kurš ir iesaistīts bīstamās zonas izveidošanā un novērtēšanā būvju demontāžas projektos, kuros izmanto sprāgstvielas. Padomi ir vērsti uz bīstamo zonu izveidošanu sprādziena dienā.

 • Aizsardzība pret darba vides troksni būvniecībā (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie darba vides trokšņa radītie riski, kā arī sniegti praktiski padomi kā izvairīties no trokšņa radītā riska iedarbības.

 • Drošība zemes (grunts pārvietošanas) darbos (Lielbritānija)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Veselības aizsardzības un drošības administrācijas (Lielbritānija) materiāla. Materiālā aprakstīti galvenie riski, kuri pastāv zemes (grunts pārvietošanas) darbos, kā arī aizsardzības pasākumi, kas jāveic, lai no tiem izsargātos.

Darba vides risku novērtēšana

 • Darba vides riska novērtēšanas vadošie norādījumi , Eiropas Komisijas Darba drošības un veselības aizsardzības direkcija, Luksemburga
  Šajā materiālā ir apskatīta darba vides riska novērtēšanas vadība un organizēšana, kā arī pienākumu sadale. Materiāls nav paredzēts praktiskai darba vides riska novērtēšanai, bet tajā vairāk ir aprakstīts tas, kā jāpamato stratēģija riska faktoru identificēšanā un kontrolē, kā arī aprakstīti darba vides risku novērtēšanas principi

Dārzkopība

Elektrība

 • Aizsardzības pasākumi pret elektriskas dabas risku (ASV)
  Šis “labās prakses” materiāls ir sagatavots pēc Strādnieku tiesību aizsardzības centra (ASV) materiāla. Materiālā aprakstīti ar elektrodrošību saistīti jautājumi un aizsardzības pasākumi, kas jāveic izsargātos no elektriskas dabas riskiem.

 

Darba aizsardzība izglītības iestādēs

Metodika darba vides risku izvērtēšanai izglītības iestādēmMetodika ir izstrādāta ar mērķi palīdzēt izglītības iestādēm veikt darba vides riska novērtējumu un sastādīt nepieciešamo darba aizsardzības pasākumu plānu izglītības iestāžu darba vides uzlabošanai. Metodikā sniegti galvenie izglītības nozarē raksturīgie darba vides riska faktori, pa etapiem izskaidrots riska novērtēšanas process, kā arī doti praktiski ieteikumi risku novērtēšanai šajā jomā.

Metodika darba vides risku izvērtēšanai izglītības iestādēm

Jauniešu darba aizsardzība

Mežistrāde

Sprādzienbīstamā vide

Troksnis

Uzticības personas darba aizsardzībā

"Darba aizsardzības Rokasgrāmata darbinieku pārstāvjiem un uzticības personām"

Vide. Veselība. Drošība.

 • „Latvija Statoil”, Valsts darba inspekcija un Valsts policija 2010.gada 28. janvārī aicināja uz semināru par darba drošību samazināta finansējuma apstākļos. Semināru „Ko vēl samazināt? Negadījumus un ar tiem saistītās izmaksas!” tika aicināti apmeklēt uzņēmumu vadītāji un darba drošības speciālisti, kas vēlas uzzināt vairāk par aktualitātēm uzņēmumu drošības jomā un iegūt padomus, kā paaugstināt vispārējo drošības līmeni uzņēmumā ar nelieliem papildus ieguldījumiem. Semināra materiāli pieejami šeit